عالم عامل , شیخ صالح قطیفی - صاحب كتاب اعمال السنة - فرمود: بـعد از كشتاری كه در روز یكشنبه 27 رجب سال 1325, در شهر قدیح كه از بلادقطیف و مسكن مـن اسـت .

واقـع شـد, در حالی كه در محاصره دشمن بودیم , من مشغول تالیف این كتاب بودم و اغتشاش حواس داشتم .

شـب جـمـعـه ای بـعـد از اداء نماز فریضه در مسجد قدیح , مشغول نافله عشاء بودم . ناگاه صدای شـخصی را شنیدم كه از حفظ مشغول خواندن دعای افتتاح است و حال آن كه از اهل قدیح احدی آن دعـا را نـمـی تـوانـسـت بـخواند و آنها هم كه می خواندند, از حفظ نبودند خصوصا در آن حال  مـحـاصره و دگرگونی اوضاع . این شخص , دعا را به لهجه عربی و با كمال رقت و حال حزن , كه مناسب آن است , می خواند كه همه اینها موجب تعجب من گردید! در حین خواندن فقره : اللهم انا نشكوا الیك فقد نبینا متوجه اوشدم ببینم كه كیست كه دعا را به این حال حزن و رقت می خواند, دیـدم شـخـصـی فـقـیـرو مـریـض و بسیار صابر در فقر و مرض و به نظر می رسید كه در نهایت سـاده لـوحـی مـی باشد و از او چنین عبادتی بسیار بعید بود. تعجبم زیادتر شد و غبطه خوردم كه  این طور شخصی چنین حالی در عبادت دارد و من آن حال را ندارم .

مـدتی مشغول شنیدن دعا خواندن او بودم و خودم را سرزنش می كردم . به او خطاب كردم و از او الـتـمـاس دعـا نمودم . او هم از من التماس دعا كرد.

از مسجد بیرون آمدم واین قضیه را فراموش كردم .

پـانـزده روز از این جریان گذشت .

شب جمعه در همان مسجد, همان شخص را كه اسم او مهدی بـود, بـه هـمان حالت گذشته , دیدم . از كثرت تعجب سؤال كردم : شما این دعا را كه هر شب ماه رمضان خوانده می شود, از حفظ دارید؟ گفت : نه .

بـا خـود گـفـتم : شاید اسم این دعا را نمی داند, لذا بعضی از فقرات آن را كه از آن شخص شنیده بودم , خواندم كه شاید به خاطر بیاورد.

گفت : نه .

دانـسـتـم كـه خـواننده دعا در آن شب یا حضرت ولی عصر عجل اللّه تعالی فرجه الشریف یا یكی ازاولیاءاللّه بوده است

زبان فارسی - پایگاه مهدوی پایا | Paya313110 كردم ,مشغول ,خواندن ,مسجد ,قدیح منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

آوینا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. سپید عصر عکاسی صنعتی فروشگاه اینترنتی نیکتا لکنت و زندگی كتاب همراه موبايل